Moja droga do psychologii nie była jednoznaczna. Przed trzydziestym rokiem życia podjęłam długo dojrzewającą i wspartą własnym procesem terapeutycznym decyzję o porzuceniu dotychczasowej ścieżki zawodowej i rozpoczęciu studiów psychologicznych. Ukończyłam psychologię w specjalności psychologia kliniczna człowieka dorosłego na SWPS Uniwersytecie Humanistycznospołecznym w Katowicach. Już w trakcie studiów regularnie dokształcałam się uczestnicząc między innymi w kursie wprowadzającym w Terapię Akceptacji i Zaanagażowania, prowadzonym przez Sabinę Sadecką. Pod jej kierownictwem ukończyłam również półroczny kurs terapii traumy oparty o neurobiologię interpersonalną.
W czasie studiów szczególnie skupiłam się na problemach i trudnościach, których doświadczają osoby LGBTQA+. Oprócz badania tej grupy w ramach pracy magisterskiej, ukończyłam również profesjonalne szkolenia organizowane przez Centrum Terapii Haak oraz Stowarzyszenie Asfera dotyczące wsparcia, diagnostyki jak i opiniowania na potrzeby rozpoczęcia procesu korekty płci. Rozszerzając swoje kompetencje wzięłam udział w Kursie Interwencji Kryzysowej, prowadzonym przez doktor Natalię Liszewską z Instytutu Pomocy Psychologicznej ITPB we Wrocławiu. W końcu odważyłam się na wejście na kolejną ścieżkę i w 2023 roku rozpoczęłam Całościowy Akredytowany Kurs Psychoterapii Integracyjnej w podejściu systemowo-erciksonowskim w Katowickim Instytucie Psychoterapii.
Doświadczenie zdobywałam między innymi na oddziale ogólnopsychiatrycznym w bytomskim Szpitalu Specjalistycznym nr 4. Obecnie jestem w trakcie stażu w Samodzielnym Publicznym Zespole Lecznictwa Psychiatrycznego w Siemianowicach Śląskich, gdzie jako psycholożka i psychoterapeutka uczestniczę w grupach terapeutycznych pacjentów z zaburzeniami osobowości, nerwicowo-lękowymi, adaptacyjnymi, psychotycznymi oraz maniakalnymi.
Do realizowania swoich celów i marzeń potrzeba motywacji, wytrwałości, sił oraz zdrowia. To może
być marzenie o przebiegnięciu maratonu, o bezbolesnym wstawianiu z łóżka, o bezpiecznie
donoszonej ciąży lub przespanej nocy.
W swojej pracy czerpię z dobrodziejstw Terapii Akceptacji i Zaangażowania, podejść opartych na współczuciu oraz myślenia systemowego, skupiając się zwłaszcza na zasobach, wartościach i mocnych stronach ludzi. Udzielam wsparcia osobom w kryzysie choroby i utraty zdrowia, kryzysie samobójczym, doświadczającym przemocy, przechodzącym proces żałoby i przeżywających stres mniejszościowy. Pracuję również z trudnościami związanymi z relacjami, obniżeniem samooceny, odczuwaniem lęku oraz zaburzeń nastroju. Swoją pracę poddaję regularnej superwizji oraz uczestniczę w terapii własnej.