O nas


"Nic nie tworzy przyszłości tak jak marzenia"

Victor Hugo

Alina Dudzińska

Osteopata, mgr Fizjoterapii
Osteopatia Terapia kobiet w ciąży Osteopatia Pediatryczna Terapia Uroginekologiczna Terapia czaszkowo-krzyżowa
Portret Alina Dudzińska Osteopata

Jako mała dziewczynka marzyłam by pracować w pizzerii lub być agentem ubezpieczeniowym. W wieku lat 11 miałam jeszcze nadzieję, że dostanę list ze szkoły Magii i Czarodziejstwa Hogwart. Czarodziejką nie zostałam , więc wybrałam w liceum specjalizację z biologii czując powołanie w medycznym kierunku. Tu pojawił się problem - chirurgia czy psychologia. W pierwszym przypadku kontakt z pacjentem utrudniony, bo zwykle jest w narkozie (a ja jestem straszną gadułą). W drugim przypadku rozmowy aż nadto , ale siedzieć tyle godzin ( i co zrobić z rękami) ? Trzecie wyjście pojawiło się samo - FIZJOTERAPIA.

Później już było z górki - Śląski Uniwersytet Medyczny, kursy doszkalające i Akademia Osteopatii w Krakowie.

I MARZENIE... Własny gabinet, w którym będę mogła pracować z pasją, rozwijać się i pomagać ludziom w powrocie do zdrowia. I o to jest , marzenie, które stało się rzeczywistością.

Do realizowania swoich celów i marzeń potrzeba motywacji, wytrwałości, sił oraz zdrowia. To może być marzenie o przebiegnięciu maratonu, o bezbolesnym wstawianiu z łóżka, o bezpiecznie donoszonej ciąży lub przespanej nocy.

Jeśli już to wiesz i szukasz pomocy - zapraszam.

Mam na imię Alina, jestem fizjoterapeutą i osteopatą. Wspólnie zadbajmy o Twoje zdrowie i przyszłość.

Ewelina Korcz

mgr fizjoterapii
Fizjoterapia Masaż Terapia Beautystim Iastm Terapia narzędziowa tkanek miekkich Ergon Rehabilitacja neurologiczna
Portret Ewelina Korcz Fizjoterapeuta

Od dziecka byłam bardzo aktywną istotą, uwielbiałam każdą dyscyplinę sportową (nawet taką, w której nie do końca byłam dobra np. w siatkówce)

Z czasem do moich zainteresowań dołączyła medycyna i wszystko, co było związane z fizjologią człowieka. Po maturze długo szukałam odpowiedniej dla siebie drogi zawodowej, początkowo wyobrażałam sobie siebie w roli lekarza albo pielęgniarki, ale zawsze czegoś mi w tym marzeniu brakowało… Tak pewnego dnia zobaczyłam ofertę studiów o kierunku fizjoterapia i zrozumiałam, że to jest to, czego szukam: połączenie aktywności ruchowej i medycyny.

Po pięciu latach studiów fizjoterapii ukończyłam Akademie Wychowania Fizycznego w Katowicach oraz zrealizowałam kursy terapii manualnej z wykorzystaniem narzędzi.

Swój zawód kocham za możliwość indywidualnej pracy z pacjentem, która przekłada się na realną poprawę komfortu życia.

Jeśli czujesz, że stres i pęd codziennego życia kumuluje się w Twoich mięśniach, powodują napięcie i dyskomfort zapraszam do wspólnej pracy nad Twoim ciałem..

Jestem Ewelina i jestem fizjoterapeutką.

Aleksandra Błażejewska

mgr Fizjoterapii
Fizjoterapia uroginekologiczna Trening kobiet w ciąży i po porodzie Korekcja wad postawy u dzieci Trening funkcjonalny
Portret Ola Błażejewska fizjoterapeutka

Nazywam się Ola Błażejewska i jestem Fizjoterapeutką oraz Trenerką Personalną kobiet.

Od 5 lat pracuję z kobietami, które marzą o wymarzonej sylwetce, dobrym samopoczuciu oraz mocnym ciele.

Zajmuję się terapią uroginekologiczną, treningami kobiet w ciąży i po porodzie oraz korekcją wad postawy u dzieci.

Praca jest moją pasją więc wciąż poszerzam swoje horyzonty a wszystkie zmiany zachodzące w ciele moich pacjentów, tym fizycznym, ale również psychicznym wywołują we mnie poczucie ogromnej satysfakcji.

Katarzyna Pastuszek

Psycholog, mgr
Konsultacje psychologiczne i diagnoza Poradnictwo Interwencja kryzysowa Psychoedukacja
Portret Katarzyna Pastuszek Psycholog

Moja droga do psychologii nie była jednoznaczna. Przed trzydziestym rokiem życia podjęłam długo dojrzewającą i wspartą własnym procesem terapeutycznym decyzję o porzuceniu dotychczasowej ścieżki zawodowej i rozpoczęciu studiów psychologicznych. Ukończyłam psychologię w specjalności psychologia kliniczna człowieka dorosłego na SWPS Uniwersytecie Humanistycznospołecznym w Katowicach. Już w trakcie studiów regularnie dokształcałam się uczestnicząc między innymi w kursie wprowadzającym w Terapię Akceptacji i Zaanagażowania, prowadzonym przez Sabinę Sadecką. Pod jej kierownictwem ukończyłam również półroczny kurs terapii traumy oparty o neurobiologię interpersonalną.

W czasie studiów szczególnie skupiłam się na problemach i trudnościach, których doświadczają osoby LGBTQA+. Oprócz badania tej grupy w ramach pracy magisterskiej, ukończyłam również profesjonalne szkolenia organizowane przez Centrum Terapii Haak oraz Stowarzyszenie Asfera dotyczące wsparcia, diagnostyki jak i opiniowania na potrzeby rozpoczęcia procesu korekty płci. Rozszerzając swoje kompetencje wzięłam udział w Kursie Interwencji Kryzysowej, prowadzonym przez doktor Natalię Liszewską z Instytutu Pomocy Psychologicznej ITPB we Wrocławiu. W końcu odważyłam się na wejście na kolejną ścieżkę i w 2023 roku rozpoczęłam Całościowy Akredytowany Kurs Psychoterapii Integracyjnej w podejściu systemowo-erciksonowskim w Katowickim Instytucie Psychoterapii.

Doświadczenie zdobywałam między innymi na oddziale ogólnopsychiatrycznym w bytomskim Szpitalu Specjalistycznym nr 4. Obecnie jestem w trakcie stażu w Samodzielnym Publicznym Zespole Lecznictwa Psychiatrycznego w Siemianowicach Śląskich, gdzie jako psycholożka i psychoterapeutka uczestniczę w grupach terapeutycznych pacjentów z zaburzeniami osobowości, nerwicowo-lękowymi, adaptacyjnymi, psychotycznymi oraz maniakalnymi.

Do realizowania swoich celów i marzeń potrzeba motywacji, wytrwałości, sił oraz zdrowia. To może być marzenie o przebiegnięciu maratonu, o bezbolesnym wstawianiu z łóżka, o bezpiecznie donoszonej ciąży lub przespanej nocy.

W swojej pracy czerpię z dobrodziejstw Terapii Akceptacji i Zaangażowania, podejść opartych na współczuciu oraz myślenia systemowego, skupiając się zwłaszcza na zasobach, wartościach i mocnych stronach ludzi. Udzielam wsparcia osobom w kryzysie choroby i utraty zdrowia, kryzysie samobójczym, doświadczającym przemocy, przechodzącym proces żałoby i przeżywających stres mniejszościowy. Pracuję również z trudnościami związanymi z relacjami, obniżeniem samooceny, odczuwaniem lęku oraz zaburzeń nastroju. Swoją pracę poddaję regularnej superwizji oraz uczestniczę w terapii własnej.

Umów się na wizytę


Wybierz dla siebie dogodny termin w kalendarzu online i umów swoją wizytę.

Alina Dudzińska

Osteopata, mgr fizjoterapii


 • Osteopatia dzieci i dorosłych
 • Terapia uroginekologiczna
 • Terapia czaszkowo-krzyżowa
Umów się na wizytę

Ewelina korcz

mgr fizjoterapii


 • Fizjoterapia
 • Terapia narzędziowa tkanek miekkich
 • Rehabilitacja neurologiczna
 • Masaż
Umów się na wizytę

Aleksandra Błażejewska

mgr fizjoterapii


 • Fizjoterapia uroginekologiczna
 • Trening kobiet w ciąży i po porodzie
 • Korekcja wad postawy u dzieci
 • Trening funkcjonalny
Umów się na wizytę

Katarzyna Pastuszek

mgr psychologii


 • Konsultacje psychologiczne i diagnoza
 • Poradnictwo
 • Interwencja kryzysowa
 • Psychoedukacja
Umów się na wizytę

Znajdź nas !


Fizjoterapia i Osteopatia
Alina Dudzińska


ul. Hajducka 100/1
41-506 Chorzów
+ 48 502 415 721 - Alina Dudzińska
+ 48 502 871 712 - Ewelina Korcz
+ 48 501 565 478 - Aleksandra Błażejewska
+ 48 511 493 240 - Katarzyna Pastuszek
kontakt@ad-osteopatia.pl
osteopatia.chorzow@gmail.com

Numer konta bankowego:
35 1050 1243 1000 0097 2269 1509